Esiliiga-aasta viimase võidu sai HC Kehra/Primend

19.12.2021

Esiliiga-aastale pandi punkt Viimsis, kus kümnenda vooru viimases mängus võõrustas Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes tabelis kahe punkti võrra eespool paiknenud HC Kehra/Primendit. Kinni kodumeeskonnal vastast püüda ei õnnestunud, sest Kehra sai 33:30 (17:16) võidu.

Pühapäevase tiheda käsipallipäeva kõige tegusamad inimesed olid ilmselt Kristofer Liedemann ja Janar Mägi. HC Kehra/Primendi noor paremsisemine ning peatreener olid vaid tund aega varem esindusmeeskonna HC Kehra/Horizon Pulp&Paperiga saanud kodusaalis magusa võidu Balti liigas, aga kenasti vahepeal Viimsisse jõudnud.

Kohtumise avapoolaega ilmestasid meeskondade "lühispurdid" – küll viskas üks meeskond kolm väravat järjest, siis tegi teine 4:0 vahepsurdi. Karl Kõverik viis TKA/Audentese viiendal minutil 3:1 juhtima, ent neli minutit hiljem olid 5:3 ees külalised.

Kaur Tamme värav andis võõrustajatele 6:5 ja Matthias Männiku tabamus 12. minutil 7:6 edu, aga see jäi viimaseks korraks selles kohtumises, kus TKA/Audentes ees oli. Avapoolaeg möödus siiski ülimalt tasavägises heitluses ja pausile mindi kehralaste 17:16 eduseisul.

Veel 39. minutil oli tablool 21:21 viik, siis tabas Artur Gur-Arje külaliste kasuks kaks korda järjest ning nii tema kui ka Liedemanni vedamisel hakkas Kehra/Primend eest libisema. Suuremaks kui viis väravat edu küll ei kasvanud ja kodumeeskond lõpetas mängu tugevalt, ent punktid rändasid siiski Kehrasse.

Kehra/Primend kirjutas tabelisse hooaja kolmanda võidu tulemusega 33:30. Gur-Arje tabas üleplatsimehena võitjate kasuks 13 korda, Liedemann lisas kaheksa ja Albert Sikk viis väravat. Kaotajate täpsemad olid Männik kaheksa, Kõverik, Rasmus Eensaar ja Marti Neudorf nelja väravaga.

12. Viljandi SK/Pärnu 10 0 1 9 235:360 1

Paremad väravakütid: Rando Sein (TÜ) – 122, Kermo Saksing (Coop) – 89, Danel Žigadlo (Tallas/TSK) – 82, Ailar Puhasmets (Tapa) – 77, Mark Tjurlik (HCT/Mustamäe) – 75, Ragnar Põldma (HCT/Mustamäe) – 62, Tõnu Jõks (TÜ) – 58, Aleksandr Vassiljuk (Tapa) ja Kristjan Heinla (Viljandi/Pärnu) – 57 väravat.

9.01.   16:30  HC Tallinn 2 – SK Tapa/Tapa valla Spordikool

Pildil: Artur Gur-Arje (viskel) pommitas 13 väravat ning juhtis HC Kehra/Primendi hooaja kolmanda võiduni. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).