Esiliiga võidud kirjutasid enda arvele Coop Põlva ja HC Tallinn 2

11.11.2022

Eilsetes esiliiga mängudes astusid vastamisi HC Viimsi ja Coop Põlva ning HC Tallas ja HC Tallinn 2. Võitjatena väljusid võitlustest Coop Põlva, alistades HC Viimsi seisuga 28:34 ning HC Tallinn 2, alistades Tallase seisuga 25:31.

HC Tallase resultatiivsemad mängijad on Markus Arik 8 väravaga, Karl-Marten Saar 4 väravaga ning 3 väravaga panustasid Kaspar Nurmet, Henri Markus Takkis ja Rasmus Rute. Treener Kaspar Lees: “Üks korralik võitlus koduväljakul. Poisid olid mänguks hästi valmis ja tänu sellele suutsime nii kaitses kui rünnakul oma plaanidest kinni pidada. Püsisime heas tempos ja mängus 40 min. Siis tekkis väike mõõn ja raskus ning tekkis tasemevahest ja kogemusest tingitud edu vastasele ja sellisena ka mängu lõpuni kulgesime. Kokkuvõttes hea mäng, taaskord tugeva vastase vastu ning laialt mänguaega kõikidele tiimi liikmetele.”

HC Tallinn 2 parimad väravakütid olid Jorma Käsper 12 väravaga ning Taavi Tibar ja Tarmo Ulla 5 väravaga. Noored on tublid, Kaspar on head tööd teinud noortega. Oma poole pealt tegime rünnakul liiga palju praaki, aga lõpuks võtsime selle kohustusliku võidu ära ja tulemus oli okei.”

HC Viimsi resultatiivsemateks olid Otto Karl Kont 9 väravaga, Ats Pinnonen 6 väravaga ning Andreas Lill ja Matten Mäerand 3 väravaga. Treener Jarno Nurm mängust Põlva Coopiga: “Eilne mäng algas meil suurepäraselt, õnnestusime nii rünnakul kui ka kaitses, suutsime enda mänguplaani järgida ja madalamat tempot peale suruda. Oma esiliiga karjääri parima mängu tegi 19-aastane Kregor Jakobson väravasuul, kes võttis põlvakatel esimene poolaeg täiesti tuju ära, eriti hästi noppis viskeid 6m pealt. Teine poolaeg olime mängus sees, aga puudu jäi paarist kvaliteetsest vahetusest kaitses ja tagaliinis, et nendega viimase pooltunni oleks lõpuni jaksanud joosta. Võitlust oli, noored said mänguaega ja halba maitset suhu ei jäänud. Rivid on meil hõredad vigastuste ja muude põhjuste tõttu, eriti trennides. Oleme hooaega alustanud tavapärasest paremini, aga Esiliiga TOP3 - Arcwood, Tallinn ja Coop järjest mängida oli meile hetkel liiast. Saame veidi puhata ja ega detsembris ka kerged mängud tule, kuid oleme õigel teel.”

Coop Põlva suurimad väravakütid olid Kermo Saksing 18 väravaga ning 4 väravaga panustasid Jaanus Peeter Rüütli ja Kevin Pütt. Coop Põlva mängija Joonas Vassiljev: “Alustasime esimest poolaega väga kehvasti - olime nii rünnakul kui kaitses suurtes hädades. Poolaja lõpus leidsime oma mängu enam vähem ülesse ja teisel poolajal suutsime oma mängu üsna veatult mängida.”