Eile said võitu tunda SK Tapa/Tapa valla SK, Coop Põlva ja HC Kehra/Primend esiliiga tiimid

11.01.2023

Eile mängisid esiliigas omavahel Valga Käval ja Coop Põlva, SK Tapa/Tapa valla SK ja HC Tallas ning HC Kehra/Primend ja HC Viimsi. Võitjatena väljusid lahingutest Coop Põlva alistades Kävali seisuga 29:55, SK Tapa võites Tallast 42:28 ja HC Kehra/Primend võttes 38:31 võidu HC Viimsi üle.

Valga Kävali resultatiivsemad mängijad olid Romet Nõgene 9 väravaga,  Sivert Raide 7 väravaga ja Daniel Velijev 4 väravaga. Valga treener Veiko Luik eilsest kohtumisest Coopiga: “Eks enne mängu oli arvata, et sellest kohtumisest tuleb meie jaoks üks paras pähkel. Coop on sellel aastal väga hästi mänginud ning pink on neil ka võrreldes meiega üsna pikk. Ise panin ämbrisse sellega, et kohe mängu alguses hakkasime vastastega kaasa jooksma. Oleks pidanud mängu rahulikumalt võtma. Tooksin esile Coopi väravavahi Andero Viljuse, kes tegi väga hea esituse, eriti just täpsete kiirrünnakute söötude puhul. Positiivne on see, et pärast sellist käänulist hooaega, on poistel siiski veel sära silmis ning on tahtmist täis ja valmis vigu korrigeerima.”

Coop Põlva parimad väravakütid olid Kermo Saksing 10 väravaga, Joonas Vassiljev 8 väravaga, Karl Markus Kannel 7 väravaga ning Kevin Pütt 6 väravaga. Coop Põlva mängija Joonas Vassiljev eilsest mängust: ”Alustasime mängu kohe alguses hästi. Hoidsime terve mängu kõrget tempot, kaitse ja rünnak toimisid hästi ning saime palju vahetusi teha. Saime vajaliku mängu enne sel nädalavahetusel toimuvat A-klassi võistlust.”

SK Tapa/Tapa valla SK suurimad väravaviskajad olid Marcus Rättel 10 väravaga, Jan-Egert Valdmann 8 väravaga ning Trivo Vaigurand ja Endrik Jaanis 7 väravaga. SK Tapa mängija Jan-Egert Valdmann eilsest mängust: “Läksime mängule väiksema koosseisuga kui tavaliselt harjunud oleme. Esimene poolaeg saime kohe hoo sisse, kuid mingil hetkel hakkasid kaitses tekkima lihtvead, mis tekitasid paljudele alguses muret. Poolaja lõpuks saime siiski asja enam vähem korda. Teist poolaega alustasime tugevalt ja saime kaitses paremini hakkama. Olime tublid ja pingutasime kuis jaksu oli. Tänud kodupublikule, kelle eest on alati hea mängida.”

HC Tallase resultatiivsemad olid Kaspar Padjus 8 väravaga, Markus Arik ja Rico Romet Peterson 5 väravaga ning Andre Ansip 4 väravaga. HC Tallase parim väravakütt Kaspar Padjus mängust Tapaga: “Mängu algus oli väga keeruline, olime kohe algusest peale kümnega maas ja pidime hakkama vastast taga ajama. Esimese poolaja lõpuks saime vahe kuue peale, millega võib rahul olla. Visete realiseerimisega oli probleeme - vastaste väravavahid tegid väga tugeva mängu. Lõppseisuga ei ole eriti rahul, kuid sellise tulemusega peame seekord leppima.”

HC Kehra/Primendi parimad väravaviskajad olid Artur Gur-Arje 10 väravaga, Rasmus Eensaar 6 väravaga, Alvar Soikka 5 väravaga ja Karl Kõverik 4 väravaga. HC Kehra mängija Alvar Soikka eilsest kohtumisest Viimsiga: “Mäng oli iseenesest hea - saime võidu, kuid ega see kergelt ei tulnud. Väga palju oli mängus praaki - nii pallikaotusi kui kehvasid sööte. Vastased lahendasid enamus meie eksimused ära. Mis kõige olulisem - võit hea, kõik hea.”

HC Viimsi resultatiivsemad väravakütid olid Kert Liinat 10 väravaga, Otto Karl Kont 9 väravaga ja Georg Gustav Kont 7 väravaga. HC Viimsi mängija Georg Gustav Kont: “Mäng algas väga tasavägiselt, kuid lühikese pingi tõttu väsisime esimese poolaja lõpuks ära ning tegime seetõttu palju rumalaid pallikaotusi ja valesid sööte. Teisel poolajal tulime puhanult platsile ning suutsime paar korda ka vahet vähendada, kuid väsimus sai jälle võitu. Me ei suutnud enam kaitses sajaprotsendiliselt keskenduda ja lasime jälle vahe sisse, mida enam ei suutnud tagasi mängida. Rünnakutel mängisime viskekohad ilusti välja, kuid ei suutnud neid ära realiseerida.”

 

Järgmised esiliiga mängud: 

14.01.23    13:00      Viljandi Spordikeskus               Viljandi SK/Pärnu vs Tall SK/Mistra

15.01.23    16.30      Viimsi kooli spordihoone          Tallinna KA/Audentes vs Põlva Arcwood

19:01.23    20:00      Kuristiku Gümnaasium             Reval-Sport/Mustamäe vs HC Tallinn 2

 

Foto: SK Tapa/Tapa valla SK resultatiivseim mängija Marcus Rättel panustas võitu 10 väravaga (Marie-Johanna Kippar/Eesti Käsipalliliit)

 

 
Banner Banner Banner Banner Banner