Eesti parim käsipallur Karl Toom avas Brööderi-nimelise söögikoha

08.06.2021

Käsipallurid on andekad mitmel alal, seda on Eestis juba paljud tõestanud. 2020. aasta Eesti parim meeskäsipallur Karl Toom kasutas sportimisest vaba aega tõhusalt ning avas täna koos vend Alexiga verivärske söögikoha, mil nimeks Brööder.

"Neli aastat Saksamaal ja mullu Rootsis mängides sai paljudes kebabi pakkuvates restoranides käidud. Rootsis oli meie meeskonna üheks põhiliseks söögikohaks kohalik suurima käibega ja väga mainekas kebabirestoran. Seal tekkiski esmane idee ja nüüd jõudsime nii kaugele, et oleme avatud," kirjeldas Toom Brööderi sünnilugu.

"Nimigi tuleneb rootsi keelest, kus bröder tähendab vendasid. Lisasime originaalsuse mõttes ühe ö-tähe ja saime veidi eestipärasema nime. Meie perekond on üle kahekümne aasta toitlustusalal töötanud, nii et mul ja Alexil oli palju üle võtta ka perekonnalt ning eriti meie isa retseptidest," jutustas Eesti koondise vasaksisemine.

"Meie eesmärgiks on luua omalaadne ja erilist maitseelamust pakkuv söögikoht, kust lahkudes inimesed ütleks, et Eesti parimat kebabi saab Brööderist," põrutas Toom. "Näeme selle nimel palju vaeva ning valmistame taigna ja kastmed originaalsete retseptide järgi täiesti nullist. Ka liha marineerime ja maitsestame ise ning portsud saavad olema korralikud."

Toomi tänavune käsipallihooaeg klubitasandil lõppes juba märtsis, kui HK Varberg hoolimata eestlase 128 väravast Rootsi kõrgliigast välja pudenes. Aprillis sõlmis Toom lepingu Saksamaa klubiga HSC 2000 Coburg, kes uuel hooajal mängib 2. Bundesligas.

"Klubihooaeg sai ruttu otsa ja Rootsis olin juba mainitud söögikoha omanikega tuttavaks saanud ning sealt ka korralikku abi, koolitust ja nõuandeid hankinud. Käisin vabal ajal restoranis abiks ja valmistasin oma mitusada kebabipizzat. Brööderiski tegutsen hetkel köögis, õpetades samas inimesi välja, et Saksamaale lahkudes kõik toimiks," selgitas Toom.

Karli ja Alexi juhitav Brööder asub Mustamäel, aadressil Tervise 21 ehk Nord Cramo spordihoones ning avab uksed kell 11:30. "Oleme loonud hubase interjööri ning meil on sajaruutmeetrine terrass, kus on väga mõnus männimetsamühina ja linnulaulu saatel istuda," kirjeldas Toom.

"Pakkusime nädalavahetusel toitlustust spordiklubi Nord perepäeval ning tagasiside oli väga positiivne. Seega – tulge sööma ja veenduge ise, et Brööderist saab maitseelamuse!" kutsus Eesti parim käsipallur. Rohkem infot Brööderi kohta leiate https://www.brooderkebab.ee.

Pildil: vennad Karl ja Alex Toom värskelt avatud Brööderi ees. (Foto: erakogu).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP