Eesti kohtunikud alustavad eurohooaega Leedus

08.09.2021

Nädalavahetusel jätkuvad mängud Euroopa karikasarjades. Eesti klubidest teeb esimesena etteaste Viljandi HC, aga ka meie kohtunikepaar Marion Kull – Alvar Tint, kes vilistavad kaks mängu Vilniuses. Järgmisel nädalal toimetab Oslos Euroopa Käsipalliliidu (EHF) delegaadina Kalev Ventsli.

Marion Kull ja Alvar Tint on määratud väljakukohtunikeks huvitavale vastasseisule. Nimelt tuleb neil nädalavahetusel ohjata kaht kohtumist Vilniuses, kus Kaunase Granitas-Karys võõrustab Serbia klubi Niši RK Železničar 1949. Just sellest paarist selgub EHF European Cupi teise eelringi vastane Põlva Servitile.

"Omamoodi olukord kindlasti, aga meid see tõsiasi ei mõjuta. Ka Eesti sarjades kodulinna Põlva meeskondade mänge vilistades suudan end kõrvalistest mõjutajatest välja lülitada ning keskenduda oma tegemisele ja mängule," kinnitas üheksandat hooaega EHF-i võistlustel kohtunikuna tegutsev Kull.

Tindiga paaris algab Kullil kolmas aasta rahvusvahelisel tasemel ning tasa ja targu liigutakse Euroopa tipu suunas. Nii Läti kui ka Leedu kohtunikepaarid on jõudnud Euroopa Meistrite liigasse või suurvõistluste finaalturniiridele. Eesti on seal olnud esindatud delegaatide näol, aga kohtunikel on see samm astumata.

"Päris läbipaistvat lahterdamist eri kategooria kohtunikeks EHF-il pole, aga usun, et oleme vaikselt jala ukseprao vahele saanud. Sel suvel tegutsesime Alvariga neidude U19 EM-il Sloveenias, kuhu olid määratud ka paljud vahetusse tippu kuuluvad paarid. Tuleb tõsiselt oma tööd edasi teha ja küllap siis avanevad ka suuremad uksed," usub Kull.

"Väikesest riigist tulles pole ülesanne lihtne, sest meie koduste sarjade tase ei ole võrreldav Saksamaa või Prantsusmaa liigadega. Naabrite näitel on aga kõik võimalik. Hetkel oleme ainus Eesti paar rahvusvahelisel tasemel, ent tean, et Edvin Härgin ja Erik Makejev on samuti suuna sinna võtnud," loodab Kull kolleegide liitumist EHF-i kohtunikeringiga.

EHF-i delegaat Kalev Ventsli tänavuse hooaja avamäng eurosarjas toimub Oslos järgmisel laupäeval. Siis peavad EHF European Cup sarjas korduskohtumise norralaste Bækkelaget Handball Elite ja Ukraina meeskond Zaporožje Motor-Politehnika. Mängu teenindab Läti kohtunikepaar Vadims Jaskins – Eduards Žabko.

Fotol: Marion Kull (vasakul) ja Alvar Tint on Eesti ainus rahvusvahelise kategooriaga kohtunikepaar ning alustavad sel nädalal eurohooaega. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP