Balti liigas tuleb Eesti klubidel töine nädalavahetus

02.02.2018

Balti liigas hakkavad kätte jõudma põhiturniiri otsustavad hetked. Nädalavahetusel peetakse viies linnas üheksa kohtumist ja kõigil osalevatel Eesti klubidel on ees kaks mängu. Enamus neist peetakse võõrsil, vaid Viljandi HC võõrustab laupäeval tiitlikaitsjat Riihimäe Cocksi ning pühapäeval kodust konkurenti HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit.

Eesti liigas teist kohta hoidva Viljandi võimalused veerandfinaali jõuda on väiksed, ent mitte olematud. Mulkidel on tabelis kolm punkti ja neljandal astmel paikneval Vilniuse VHC Šviesal neli enam. Et võrdsete punktide juures arvestatakse omavahelisi mänge – mis on Viljandil Šviesa vastu miinuses – siis vajab kodumeeskond laupäeval Cocksi vastu vähemalt punkti.

Viljandi soovib võitmatut Cocksi üllatada

"Selg on vastu seina, aga lootust kaotanud me pole," sõnas Viljandi peatreener Marko Koks. "Laupäeval peame üllatama Riihimäe tiimi, kes juba mitu aastat Balti liigas kaotuseta. Arvestades, et neil on kohe algamas EHF Cupi alagrupiturniir, siis pole teada, millise valmisolekuga nad tulevad. Aga samas on neil pingilgi nii palju kvaliteeti, et praktiliselt pole meie jaoks vahet, kes platsil."

Detsembris Riihimäel kaotas Viljandi koguni 29 väravaga, aga Koks seda ei tähtsusta: "Meil oli tol ajal väga raske mängude ja vigastuste periood. Oleme kindlasti palju tugevamad kui siis ja lisaks mängime nüüd kodusaalis. Peame suutma tempo alla tõmmata ja maksimaalselt oma võimalused ära kasutama."

Viljandiga liitus Eesti koondise mängujuht Kristo Voika, kuid samas sai vigastada mulkide tänavuse hooaja parim snaiper Robert Lõpp. "Kannakõõlus rebenes kolmapäevases mängus Tallinnaga ja Robert käis kohe operatsioonil. Enne sügist me teda palliplatsil ei näe. Ehk siis saime küll tagaliini Kristo näol jõudu juurde, aga kohe kaotasime väga olulise lüli," kurvastas Koks.

Kaupo Liiva: läheme Dobelesse ja Viljandisse punktide järele

Pühapäeval Viljandit külastav HC Kehra/Horizon Pulp&Paper on A-alagrupis veidi paremas seisus, ehkki asub hetkel kahe punktiga viimasel kohal. Kehralastel on üks mäng varuks ning nad ei pea enam Cocksiga vastakuti minema. Päev enne Eesti-derbit mängib Kehra Läti liigaliidri Dobele Tenaxiga võõrsil.

"Olukord on keeruline, aga teoreetiliselt on kõik veel lahtine," arvas ka Kehra peatreener Kaupo Liiva, et tabeli viimaselt astmelt on võimalik veerandfinaalipääsu püüda. "Nii treenerid kui mängijad on olukorrast teadlikud ning läheme Dobelesse ja Viljandisse punktide järele."

Detsembris alistas Kehra Viljandi kindlalt 11 väravaga, ent kaotas päev hiljem Tenaxile. "Toona oli pingeline mäng, aga teise päeva mängulõpp vajus meil väsimuse ja vigastuste tõttu ära," vaatas Liiva tagasi. "Lätlastel on pikk ja küllalt kvaliteetne pink ning viimast veerandtundi me enam ei kestnud."

Kehra sai kolmapäeval koduses liigas raskustega jagu Aruküla/Audentesest ja Liiva tunnistas, et kõige parem seis pole: "Haigused räsivad meid, näiteks Uku-Tanel Laast ja Martin Nerut on tõbised ning lisaks vaevleb Nikita Jermaševitš seljavaluga. Aga jagasime koormust hästi ja paljud noored said vajalikku mänguaega. Loodetavasti oleme nädalavahetuseks paremini valmis."

Serviti võitleb alagrupi esikoha nimel

Tabeliseisud näitavad, et kõik meie klubid vajavad punkte. Põlva Serviti on küll edasipääsu kindlustanud, aga B-alagrupi võidu nimel heitlus jätkub. Minski SKA-l on 14 punkti ning Servitil ja Zaporožje ZTR-il kaks vähem, kuid kaks mängu varuks. Põlvalasi ootavad sel nädalavahetusel külla Läti meister Riia Celtnieks ja Leedu tabelijuht Kaunase Granitas-Karys – mõlemast saadi novembris kodusaalis kindlalt jagu.

"Lihtsad mängud ei tule ja alahinnata vastast ei tohi," kinnitas Serviti peatreener Kalmer Musting. "Nii meie kui vastased tahame punkte ja tean, et eriti Celtnieks ihub hammast – viimati alistasid nad meid 2010. aastal. Oleme teinud videoanalüüsi ja näitame olulisemaid momente ka mängijatele, et meelde tuletada, kes meil vastas on."

Serviti läheb tuurile ilma põhiväravavaht Eston Varuskita, kes ootab peresse kolmanda lapse sündi. "Denis Lõokene tuleb kaasa, ta sai Paikuse politseikoolist vabaks," on Mustingul Jürgen Lepassoni kõrval siiski teine puurivaht olemas. Teised peaks kõik rivis olema, ehkki gripilaine kimbutab nii pallureid kui mind ennastki. Ees on väga tähtsad mängud ja peame võidud noppima kui tahame alagrupi esikoha eest võidelda."

HC Tallinn külastab vahetuid konkurente

Täpselt samade vastastega kohtub sel nädalavahetusel võõrsil ka Balti liiga uustulnuk HC Tallinn. Tegemist on ülitähtsate mängudega, sest nii pealinlastel, Celtnieksil kui Granitasel on tabelis kaks punkti ja neljas koht ehk viimane veerandfinaalipääse jagatakse just nende kolme tiimi vahel.

HC Tallinn on 2018. aastal seni võiduta, ent viis vastast on olnud Serviti (kaks korda), Kehra, Viljandi ja Minski SKA. Peatreener Jüri Lepp tunnistas, et võiduta olek veidi ikka mõjub: "Sportlased treenivad, et võita – nii ka meie meeskond. Kõik tahavad võita ja oleme mitmel korral päris hästi mänginud, aga midagi on ikka justkui puudu jäänud."

Detsembris alistas Tallinn kodus Celtnieksi, aga kaotas Granitasele. "Punkte on hädasti vaja ja läheme kindlasti neid sel nädalavahetusel hankima," kinnitas Lepp. "Ehkki tegemist on debüüt- ehk õpipoisihooajaga, on meil võimalus neljandaks tõusta ja oleks patt mitte püüda seda šanssi ära kasutada."

Pealinna klubi maadleb jätkuvalt koosseisumuredega ja isegi kui pallureid vahel saadakse kaitseväest mängule, tekitab see uue probleemi. "Meile väga vajalik kaitsemängija Rainer Kelk oli kolmapäeval Viljandi vastu olemas, aga teenis kolm karistust ja eemaldati. See tuleb puhtalt erialase treeningu puudumisest, sest meeskonnaga meie kaitseväelased koos harjutada ei saa," lausus Lepp.

Eesti klubide mängude Balti liigas sel nädalavahetusel:

03.02.  17:00  Kaunase Granitas-Karys – HC Tallinn (Kaunases)

03.02.  17:00  Riia Celtnieks – Põlva Serviti (Riias)

03.02.  17:00  Dobele ZRHK Tenax – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Dobeles)

03.02.  18:00  Viljandi HC – Riihimäe Cocks (Viljandis)

04.02.  14:00  Riia Celtnieks – HC Tallinn (Riias)

04.02.  14:00  Kaunase Granitas-Karys – Põlva Serviti (Kaunases)

04.02.  17:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Viljandis)

Pildil: Kehralased on küll Balti liiga alagrupis viimasel kohal, kuid peavad plaani sealt tublisti ülespoole kerkida. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP