Balti liiga liiderduo Viljandi–Serviti läheb esmakordselt vastamisi

19.11.2021

Käsipallisõpru on peaaegu kolm kuud "piinatud", sest Eesti ning Balti liiga liiderduo Viljandi HC – Põlva Serviti pole kordagi kohtunud. See piin lõpeb laupäeval, kui meeskonnad Mesikäpa hallis Balti liiga raames vastamisi lähevad. Nädalavahetust vürtsitavad teisedki kodused vastasseisud, vaid Raasiku/Mistra sõidab mängima Leedu klubidega.

Üheksast mängust üheksa võitu noppinud Viljandi HC jätkab Balti liigas täiseduga. Põlva Servitil on teisena 14 ning Vilniuse VHC Šviesal ja kaks mängu vähem pidanud Dobele ZRHK Tenaxil 11 silma. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper on kogunud kaheksa, Raasiku/Mistra kuus ja SK Tapa neli punkti.

Tippmängu ootusärevus jõuab ka treeneriteni

Iga hooaeg on uus ja erinev, aga ajalugu Viljandit kümnenda võidu suunas ei tüüri. Serviti on erinevates sarjades mulgid alistanud 14 järjestikuses kohtumises. Viimati oli Viljandi parem 45 kuud tagasi, kui 2018. aasta veebruaris kodusaalis 24:23 võit võeti.

"Kõik sellest vastasseisust räägivad, nii tuleb endalgi väike ootusärevus sisse. Kui tõsisemalt, siis kindlasti kripeldavad Servitil eelmise nädala kaotused ja tahetakse punkte võita. Meie keskendume oma tegemistele ja püüame parimal moel vastaste tugevused ära nullida. Algul Põlvas ja siis juba Kehras," sõnas liidermeeskonna juhendaja Marko Koks.

"Oleks aeg liidrile esimene kaotus põhjustada, aga lihtne see muidugi olema ei saa. Nii tulemused kui ka mängupilt tõestavad, et Viljandi on heas hoos. Tugev ja aktiivne kaitse, palju abi väravavahi poolt, vähe praaki ja tehniliselt hea mäng – mulkide tugevused on meile teada, aga eks nad tunnevad meidki hästi," sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

"Kolmapäeval on Viljandiga ees juba liigamäng ning ühest küljest on hea, et saame enne eurosarja tugevad vastasseisud. Teisest küljest peame aga prioriteete vaatama ja kuskil ka järele andma. Pean silmas koosseisu poolest, sest tulemuste osas ei tahaks järeleandmisi teha," arutles Musting saabuva raske mängudeperioodi üle.

Lisaks laupäevasele omavahelisele mängule, võõrustab Serviti päev hiljem SK Tapat ning Viljandi sõidab külla HC Kehra/Horizon Pulp&Paperile. Põlvalased on tänavu Tapat meistri- ja karikavõistluste kolmes mängus suurelt võitnud. Viljandi oli septembris koduse liiga avavoorus Kehrast 35:23 üle.

Kehra peatreener Mart Raudsepp: mängime nendega, kes on

Kehra käis eelmisel nädalavahetusel õhukese koosseisuga külas Tenaxil ja Klaipeda HC Dragunasel ning pidi vastu võtma kindlad kaotused. Nüüd kohtutakse koduste konkurentidega ning Tapa ja Viljandi vastu on võimalus punktisaaki kasvatada. Kurvem uudis on, et meeskonna üks liidritest Dmõtro Jankovski käis õlaoperatsioonil.

"Dimat me ilmselt sel hooajal enam ei näe ning ka Anton Borovski pole veel tervenenud. Seega endiselt õrnake on meil see koosseis, aga mängime nendega, kes olemas ning võtame noori juurde," lausus Kehra peatreener Mart Raudsepp.

"15-aastane Kristofer Liedemann debüteeris nädal tagasi ja sai positiivse emotsiooni, sest aitas teisipäeval duubli esiliigas esimese võiduni. Balti liiga tase on noortele hetkel pisut kõrge, aga kogemused kuluvad marjaks ära. Keskendume laupäevasele Tapa-mängule, sealt on oodata võrdset lahingut ning loota ka punktilisa," lisas Raudsepp.

Raasiku/Mistra võtab ette teekonna Vilniusesse. Eelmisel nädalavahetusel said Jüri Lepa hoolealused esimese võidu Leedu klubi üle, kui kodus alistati Alytuse Varsa-Stronglasas. Nüüd ollakse vastamisi Šviesa ja HC Vilniusega, kes nädal tagasi Eestis käies Viljandile kaotasid, ent Tapast jagu said.

Eesti klubide mängud Balti liigas sel nädalavahetusel:

20.11   14:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa (Kehras)

20.11.  15:00  Vilniuse VHC Šviesa – Raasiku/Mistra (Vilniuses)

20.11.  18:00  Põlva Serviti – Viljandi HC (Põlvas)

21.11.  15:00  HC Vilnius – Raasiku/Mistra (Vilniuses)

21.11.  16:00  Põlva Serviti – SK Tapa (Põlvas)

21.11.  18:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Viljandi HC (Kehras)

Pildil: Viljandi ja Serviti moodustavad liiderduo nii Eesti kui ka Balti liigas. Omavahel kohtutakse sel hooajal esimest korda laupäeval. (Foto: Helin Potter/EKL arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP