Aruküla/Audentes noppis esimese meistriliigavõidu

17.01.2018

Meeste meistriliigas kohtusid kolmapäeva õhtul kaks seni võiduta meeskonda. Ühe punktiga tabeli kahel alumisel astmel seisnud tiimide vastasseisus sai hooaja esimese võidu Aruküla/Audentes, alistades kodusaalis SK Tapa 24:20 (13:11).

Algus tuli mõlemale meeskonnale väravate osas raskelt, kolmandal minutil avas Timo Raukas kodumeeskonna poolt skoori, ent 10. minutiks oli seis alles 3:3. Väravaid visati kenasti kordamööda, kuniks neli minutit hiljem viisid Gert Trofimovi kaks tabamust Tapa esmakordselt ette, 6:5. Aruküla/Audentes vastas kolme väravaga ja sai 8:6 eduseisu.

Võõrustajad hoidsid edu seitse minutit, aga siis tõi alles 14-aastase Sten Reinvarti vise tabloole jälle viiginumbrid 10:10. Arukülalastel oli kindel plaan põnev avapoolaeg enda kasuks kallutada. Karl Martin Kiisi kaks tabamust ja värskelt noore tiimiga liitunud kogenud väravavavahi Siim Normaku kaks tõrjet karistusvisetel tegid poolajaseisuks 13:11.

Teine pooltund algas nagu esimenegi – väravatevaeselt. Aga kui neljandal minutil lõpuks lukk lahti murti, siis viskas Aruküla/Audentes kolm vastuseta väravat ja oli juba viiega ees. Tapal läks aega üle seitsme minuti, et teise poolaja avavärav visata ja 42. minutiks oldi taga 12:18.

Siis tuli tapalaste spurt, mille algatasid Mihkel Koppelmanni kaks tabamust. Veel üks 14-aastane mängumees Endrik Jaanis avas oma väravatearve, Koppelmann tabas korra veel ja seis oli 18:16. Lähemale võõrustajad vastaseid siiski ei lubanud ja kirjutasid tabelisse hooaja avavõidu tulemusega 24:20.

Timo Raukas viskas Aruküla/Audentese ja kogu mängu parimana kuus väravat. Andre Sild lisas neli ning Kiis ja Martin Kalvet kolm tabamust. Tapa poolel sai viis väravat kirja neljapäeval 18. sünnipäeva tähistav Vahur Oolup, neli korda tabasid Koppelmann ja Ivary Volkov.

Aruküla/Audentes oli mängul ilma Horvaatias koolitusel viibiva peatreener Martin Noodlata, meeskonda juhendas Toivo Järv. "Raskelt tuli see võit, aga olime head nii rünnakul kui kaitses ning meie värske täiendus Siim Normak tegi väravasuul hea partii. Tundus, et olime ka füüsiliselt vastastest üle," kommenteeris Järv.

Ülejäänud 12. vooru mängud:

18.01.  19:00  Põlva Coop – Viljandi HC

18.01.  19:00  HC Viimsi/Tööriistamarket – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

Pildil: Aruküla/Audentes polnud käimasoleval hooajal meistriliigas veel ühtegi vastast maha murdnud, aga kolmapäeva õhtul saadi esimene võit. (Foto: Helin Potter).

 
Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP