Alanud aasta esimesed võitjad olid Tallas/TSK ja Tartu Ülikool

04.01.2022

Uue aasta esimesed ametlikud kohtumised peeti meeste esiliigas, kus alustati mängudega 11. voorus, mis lõpetab avaringi. HC Tallas/Tallinna Spordikool alistas võõrsil HC Kehra/Primendi 28:23 (13:16) ja Tartu Ülikool oli kodusaalis 31:27 (14:15) üle HC Viimsist.

Kehras kohtusid liigatabelis järjestikku paiknevad tiimid, kuigi kaheksandana paiknenud HC Tallas/Tallinna Spordikool oli aastavahetuseks kogunud neli punkti rohkem kui HC Kehra/Primend. Tasavägise alguse järel rebisid väikse vahe sisse külalised, kui Patrick Padjus üheksandal minutil seisuks 5:2 viskas.

Võõrustajatel võttis veidi aega, ent Kristofer Liedemanni täpne karistusvise tõi 15. minutil 7:7 viigi. Kuus minutit hiljem said kehralased pärast Erki Ehanurme tabamust kahega ette, 11:9, kuid peagi tulistas Tallas kolm vastuseta väravat ning Aron Leppik tegi 13:12. Kehra lõpetas poolaja 4:0 spurdiga ja Albert Sikk seadis vaheajaks tabloole seisu 16:13.

Teise pooltunni algul keerati kodumeeskonna väravakraanid täielikult kinni – 11 minuti jooksul ei saanud Kehra kordagi palli hästi tõrjunud Martin Armi selja taha. Pealinlasedki tabasid vaid neli korda, aga Urmas Rõuk viis Tallas/TSK siiski 17:16 juhtima. Peagi hakkas edu kasvama, Rõuk viskas 22:18 ja Kermo Pilden 51. minutil juba 24:19.

HC Tallas/Tallinna Spordikool sai neljanda võidu järjest tulemusega 28:23. Danel Žigadlo tabas võitjate kasuks kaheksa, Rõuk kuus, Padjus ja Rasmus Miller neli korda. Kehra heaks viskas Liedemann üheksa ning Ehanurm ja Sikk kolm väravat.

Tartu Ülikooli spordihoones läksid vastamisi esiviisikusse kuuluvad meeskonnad, kui kodumeeskond TÜ võõrustas HC Viimsit. Kolm viimast omavahelist kohtumist oli Viimsi võitnud, sealhulgas mullu Tartus kõige napimalt 33:32. Mängust kujunes veelgi tasavägisem lahing, kui paar tundi varem Kehras toimunu.

Esimese veerandtunni jooksul ei saanud kumbki meeskond enamat minimaalsest edust, siis viis Matten Mäerand Viimsi 9:7 juhtima. Kohe vastas Jürgen Adamson ja kaks tabamust Siim Markus Saarendilt aitasid TÜ ette 10:9. Uuesti haarasid külalised ohjad ning kordamööda tabades tuli Kent-Christer Benströmi viskest Viimsi poolajaedu 15:14.

Teise pooltunni algul sattus heasse hoogu hiljuti rahvuskoondises debüteerinud Rando Sein, kes viskas tartlaste viiest väravast neli ning aitas võõrustajad esmakordselt kahega ette – 19:17. Peagi tegi Marken Järv 22:19 ja peatreener Kristo Järve puudumisel Viimsi juhendajakohuseid täitnud mängujuht Mihkel Vaher võttis aja maha.

Räägitu mõjus kõige paremini Benströmile, kes tabas kahe minutiga neli korda ning ja 48. minutil viis Kert Liinat jälle Viimsi juhtima 24:23. Ülikoolitiimil olid vastused olemas, peamiselt ikka Seini käe läbi ja 56. minutil hiljem juhtis kodumeeskond 29:25.

Raivo Rudissaar tartlaste väravasuul tõrjus juba teise karistusviske ses kohtumises ning TÜ põhjustas Viimsile hooaja teise kaotuse tulemusega 31:27. Sein tabas üleplatsimehena 13 korda, Saarend lisas võitjate heaks kuus väravat. Viimsi täpsemad olid Benström üheksa ning Vaher ja Liinat viie tabamusega.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

5.01.   19:00  Viljandi Spordikool/Pärnu – HC Tallinn/Mustamäe

7.01.   20:00  Põlva/Arcwood – Põlva Coop

9.01.   13:00  Valga Käval – Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes

9.01.   16:30  HC Tallinn 2 – SK Tapa/Tapa valla Spordikool

Pildil: Uue aasta esimese mängupäeva resultatiivseim mees oli 13 väravaga värske rahvuskoondislane Rando Sein, aidates TÜ võidule Viimsi üle. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).