Aasta esimese täisvooru keskses kohtumises võõrustab Viljandi Kehrat

26.01.2021

Kolmapäeval peetakse meeste meistriliigas aasta esimene täisvoor, kus kõik kuus meeskonda on tules. Keskses kohtumises võtab liigatabeli teine, Viljandi HC vastu kaks punkti tagapool oleva HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi. Teistes mängudes lähevad vastamisi Põlva Serviti – Raasiku/Mistra ja SK Tapa/N.R. Energy – Tallinn.

Põhiturniiri lõpuni jääb kaheksa vooru ja üks vähelejäänud mäng. Tiitlikaitsja Serviti juhib liigatabelit täisedu ehk tosina võiduga. Järgneb aga tihe kolmik, kus Viljandil on 15, Kehral 13 ja Tallinnal 11 punkti ning viimasel ka üks kohtumine varuks. Tapal on viis ja samuti mängu vähem pidanud Raasikul kaks silma.

Pikalt mängupausilt naasev Viljandi täienes vasakukäelise ukrainlasega

Viljandi ja Kehra on tänavu kaks korda vastakuti läinud ning kodumeeskond on mõlemal juhul võitnud – Kehra 24:20 ja Viljandi 25:20. Kui kehralased avasid aasta kaks nädalat tagasi viigiga Tallinna vastu, siis mulgid pole võistlusmängus platsil käinud juba 42 päeva. Peatreener Marko Koks usub, et nii pikk paus kindlasti mõjutab meeskonda.

"Päris kahe hooaja vaheline puhkus see ju pole, aga eks võistlustunnetuse saab ikka mängudega. Trennis võime kõike teha ja omavahel mängida, aga liigamängu see ei asenda. Loodame, et saame kokkumängu uuesti kiirelt toimima," sõnas Koks enne kohtumist värske Eesti karikavõitjaga.

Meistriliiga mängijate registreerimise tähtaeg lõpeb selle nädalaga ja Viljandi kasutas pikka pausi tõhusa täienduse toomiseks. Vasakukäeliste kroonilist põuda vähendati 28-aastase Andrei Basarabi palkamisega. Ukraina rahvuskoondiseski mänginud paremsisemine teenis pikalt leiba Türgi kõrgliigas, aga pole viimased paar aastat tõsiselt mänginud.

"Andrei oli meil juba mullu silmapiiril, siis sündis tal perre teine laps ning ta otsustas mitte liituda, aga nüüd jõudsime kokkuleppele. Kindlasti võtab palli- ja mängutunnetuse leidmine veel aega, kuid nii kaitse- kui ka ründefaasis annab ta meile uusi võimalusi ning meie vasakukäeliste olukorda arvestades väga tõhus täiendus," hindas Koks.

Serviti suunab tähelepanu on lähenevatele euromängudele

Teine meeskond, kes teeb 2021. aasta avaetteaste, on Põlva Serviti. Liidri ja tiitlikaitsja viimane kohtumine oli karistusvisete järel kaotatud karikafinaal läinud aasta lõpul. Servitit ootavad lähinädalatel ees tähtsad mängud nii Balti liigas kui ka eurosarjas, kuid algatuseks võõrustatakse Raasiku/Mistrat.

"Koduses liigas on tabeliseis küllalt turvaline ja nii on meie põhitähelepanu hetkel suunatud eurosarjale. Saratovi SGAU-ga mängime veebruaris esimese mängu Venemaal ja teise kodus, aga pika pausi järel on nüüd mängupraktika väga tähtis. Peame hetkeseisust pildi ette ja kokkumängu toimima saama," selgitas Serviti peatreener Kalmer Musting.

"Alfred Timmo on tervenenud ning sel korral tulid ka koondislased tervelt tagasi. Nii on peale Henri Sillaste kõik pallurid rivis. Henri taastub hästi, suusatab ja jookseb juba, aga jalg vajab tugevdamist ning enne märtsi ta kindlasti veel platsile ei naase," kirjeldas Musting meeskonna hetkeseisu.

Kolmandas kohtumises lähevad vastamisi SK Tapa/N.R. Energy ja Tallinn, kes mõlemad omavahelistes mängudes tänavu korra kodusaalis kindlalt võidukad olnud – vastavalt siis Tapa 33:23 ja Tallinn 36:27. Tapalaste viimane liigavõit jääb aga 14. oktoobrisse, Tallinn alustas uut aastat viigiga Kehra vastu ja võiduga Raasiku üle.

Eesti meistriliiga kolmapäeval, 27. jaanuaril:

19:00  Põlva Serviti – Raasiku/Mistra

19:00  Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

19:00  SK Tapa/N.R. Energy – Tallinn

Pildil: Meistriliigas teist kohta hoidev Viljandi HC pole juba 42 päeva platsil käinud, 2021. aasta avatakse kodumänguga HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vastu. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

 
Banner Banner Banner Banner Banner

ETKNRLP