55 minutit eduseisuta mänginud Tartu Ülikool napsas lõpuminutitel võidu

19.04.2022

Meeste esiliigas toimus teisipäeva õhtul Tartus ülimalt skoorirohke ja põnev lahing, milles Tartu Ülikool pööras Rando Seini väravate toel viimastel minutitel kohtumise enda kasuks ja alistas HC Tallas/Tallinna Spordikooli tulemusega 42:39 (19:22).

Kaks meeskonda paiknesid enne kohtumist liigatabelis järjestikku, ent Tartu Ülikool oli viiendana HC Tallas/Tallinna Spordikoolist siiski kaheksa punktiga eespool. Detsembris pealinnaski visati ohtralt väravaid ja siis sai Tallas 36:31 võidu.

Külalised haarasid kohe avavile järel paariväravalise edu ning kümnendaks minutiks kasvastas Rasmus Miller selle 7:3 peale. Korralik väravatesadu jätkus mõlemal pool platsi, kahel korral jõudis TÜ pärast Rando Seini täpset viset viigini. Tallas sai uuesti eest ning kaks korda järjest tabanud Urmas Rõuk viis pealinlased jälle neljaga juhtima – 21:17.

Vaheajavileks oli Tallas peal 22:19. Mõlemal meeskonnal oli kaks üleplatsimeest – tartlastel olid Sein ja Tõnu Jõks kahe peale visanud 17 väravat, Tallasel oli duo Rõuk – Danel Žigadlo arvel ühe võrra vähem.

Ei muutunud midagi ka pärast puhkepausi. Tallas hoidis edu, lähemale kui kaks väravat ei suutnud TÜ enne 54. minutit jõuda. Siis aga tuli Jürgen Adamsoni tabamusest 36:36 viik. Veel oli Tallasel jõudu juhtima minna ning 55. minutil tegi Rõuk seisuks 38:37.

Seejärel võttis esiliiga parim snaiper Sein vastutuse enda õlule. Detsembris Eesti rahvuskoondiseski debüteerinud vasaksisemine tulistas viimase viie minutiga viis väravat ning TÜ sai magusa 42:39 võidu.

Sein püstitas esiliiga uue skoorirekordi, tabades 20 korda, Jõks lisas 13. Tallase kasuks viskasid Rõuk ja Žigadlo tosin väravat ning Aron Leppik sai kirja viis tabamust. TÜ tõusis kahe punkti kaugusele neljandal kohal olevast HC Viimsist, kellega viimases voorus võõrsil kohtutakse.

Järgmised mängud meeste esiliigas:

21.04.  19:30  HC Tallas/Tallinna Spordikool – HC Tallinn 2 (Kuristiku gümnaasiumis)

24.04.  14:00  SK Tapa/Tapa valla Spordikool – HC Tallinn/Mustamäe (Tapal)

24.04.  16:30  Tallinna Käsipalliakadeemia/Audentes – Valga Käval (Viimsis)

25.04.  19:00  HC Tallinn/Mustamäe – Viljandi Spordikool/Pärnu (Kristiine spordihoones)

Pildil: Rando Sein viskas teisipäeval 20 väravat, sealhulgas viis viimast, mis kallutasid võidu Tartu Ülikoolile. (Foto: Diana Jesin/EKL arhiiv).