Esimene väravpalli demonstratsioonmäng Eestis, head uut käsipalliaastat!

01.01.2020

Head 2020 uut aasta!

03.oktoober 1933 ajaleht POSTIMEES ära trükitud artikkel:

"Pühapäeval mängiti esmakordselt Tartus ja ka esmakordselt kogu Eesti kohta väravpalli, mis välismail viimasel ajal hoogsalt levimas ja kuuldavasti ka lähema olümpiaadi kavasse võetud. See uus mäng on suuresti sarnane jalgpalliga ja mängitakse seda tavaliselt jalgpalliplatsidel. Meeskonnad koosnevad üheteistkümneks meheks, kes jagunevad väravavahiks, kaitsjateks, poolkaitsjateks ja tormajateks. Vahe seisab selles, et mängida tohib ainult kätega, jalga löömine toob trahvilöögi, nagu jalgpallis käe puudutus. Palliga ei tohi joosta üle kolme saamu ja väravale viskeid võib teha ainult kaugemalt 11 meetrist maa-ala. Kuna mäng jalgpallist märksa liikuvam ja ühtlasi ka väsitavam, siis mängitakse seda 30 minutiliste poolaegadega.

Esimese demonstratsioonvõistluse pidasid Liivika  ja korporatsioon Fraternitas Academica meeskonnad üheksamehelistes koosseisudes. Esimesel poolajal saavutasid „akadeemikud“ edu 6:5, kuid teisel poolajal liiviklased suutsid lõpetada oma eduks 10:9.Esimest võistlust juhtis E.Rotenblaht. Demonstratsioonimäng oli pealtvaatajali päris huvitav jälgida ja ka mängijaid näisid olevat innuga oma asja juures. Kaasa mängis Academica poolt tuntud kergejõustiklane Beckmann, jalgpallimehed Tanton ja teisi. Liivikal- kuulitõukaja Õunap, jalgpallimehed B.Tiebt ja Barktrop ja teisi“

Artiklis mainitud pühapäev oli  01.oktoober 1933.a.  01.10.2020 möödub 87 aastat ajast, mil Eestis mängiti esmakordselt nn suurt käsipalli. Käsipall on selle aja jooksul Eestis väga palju arenenud. Head ja uut ning põnevat 2020 käsipalliaastat ! Saalis näeme!!!